مدیریت

ارسال شده توسط مدیریت

سیروان خسروی (زادهٔ ۴ مرداد ۱۳۶۱)، خواننده پاپ، تنظیم کننده، آهنگساز ، صدابردار و ناظر ضبط ایرانی است. دیدن همه رویداد های ارسال شده مدیریت

پرونده ای برای آلبوم جاده رویاها-۲

موضوع رویداد: اخبار | يک ديدگاه | ارسال شده در توسط مدیریت

تاثیر پذیری‌هایی که با وا‍ژه تقلید و کپی کاری، مترادف نیسب

موسیقی ما – بابک ریاحی‌پور را باید جزو صریح‌ترین موزیسین‌ها و منتقدان موسیقی در کشور لقب داد. او که سابقه بلند بالایی را در موسیقی کشور دارد، سابقه همکاری با اکثر چهره‌های موسیقی را داراست و چند اتفاق مهم در بازار موسیقی باعث شد سراغی از او بگیریم و گپی کوتاه با او بزنیم.

ریاحی‌پور درباره آلبوم جدید «سیروان خسروی» و برخی واکنش‌های اهالی پاپ به این آلبوم در گفتگو با «موسیقی ما» گفت: ‌ «آلبوم سیروان از لحاظ موسیقیایی آلبوم خوب و قابل توجهی است و چیزی که من شنیدم، تنظیم‌هایی قوی و مدرن بود که به دلم نشست. ایرادات دوستان به این آلبوم را شنیده و خوانده‌ام. خیلی‌ها از زیادی غربی بودن ملودی‌ها انتقاد کرده‌اند و من در پاسخ به آن‌ها می‌گویم تنها چیزی که در این آلبوم فارسی است، کلام است. آنهایی هم که موزیک گوش کن حرفه‌ای هستند، کاملا می‌فه‌مند که سیروان تاثیر پذیری‌اش را از چه کسانی داشته. رد پاهای مشخصی از «بی‌تی» و ts۲ در این آلبوم وجود دارد ولی این تاثیر پذیری‌ها را هرگز نمی‌شود با وا‍ژه تقلید و کپی کاری، مترادف دانست. این تاثیر پذیری با خلاقیت خود سیروان توام شده و محصول نهایی آلبومی دلچسب از آب در آمده است. همین که سیروان مثل خیلی‌ها سراغ ملودی‌های ترک نرفته و از آن‌ها کپی نکرده، ‌جای شکرش باقی ست! این روش این روز‌ها به شدت متداول شده و متاسفانه در حال آسیب زدن به موسیقی داخل کشور است.»

این نوازنده بیس درباره دلایل رواج پیدا کردن ملودی‌های کاور در بین چهره‌های سر‌شناس موسیقی نیز اعتقاد دارد: ‌ «بسیاری از خواننده‌ها و موزیسین‌ها در ایران حال و حوصله خلاقیت ندارند و دلشان می‌خواهد زود به پول برسند. همین موضوع باعث می‌شود اوضاع به این شرایط در بیاید و سیل کاور‌ها و موسیقی دزدی‌ها در ایران و در آلبوم‌های پاپ سرازیر شود. به هر حال آن‌ها از یک فرمول قوی تبعیت می‌کنند که جوابش را پس داده و می‌توانند روی آن حساب باز کنند.»

دیدگاه ها در مورد این رویداد

تعداد: يک ديدگاه

Behnam : دی ۶, ۱۳۹۱ در ۱۱:۵۹ قبل از ظهر | Reply

به نظر من تنظیم تو این آلبوم عالیه و بهترین ترانه های این آلبوم ترانه “دوستت دارم” و “آخرین روز” هست که با تکنوازی الکتریک عالی شده و این اولین آلبومیه که من تو موسیقی های ایرانی می پسندم
از سیروان عزیز هم خواهشمندم تا در آلبومهای بعدی از این گونه موسیقی و تنظیم های بسیار دلچسب این چنین بیشتر استفاده کند

ارسال دیدگاه